Sklep SpeedStacks.pl

Speed Stacks z punktu widzenia nauczyciela

Speed Stacks to przede wszystkim dobra zabawa, połączona z nauką zasad fair-play.

W dzisiejszym świecie, w którym aktywność dzieci skupiona jest głównie na urządzeniach elektronicznych, sport stacking to interesujący alternatywny sposób spędzania czasu wolnego. Poprzez trening z kubkami poprawia się koordynacja wzrokowo-ruchowa dzieci. Na początku układają one (w większości) przy użyciu tylko jednej ręki. U niektórych trwa to dość długo zanim zaczną automatycznie, regularnie używać obu rąk. Jednak to wcześniej czy później następuje. Łatwo zauważyć jak przekłada się to na inne dziedziny życia.

Z moich obserwacji wynika, że największą frajdę dzieciom sprawia walka z czasem.

Niemal z każdym ułożeniem jego czas o jakiś stopień się poprawia. Oczywiście do pewnego momentu, kiedy osiągają pewien poziom, projawiają się schody, progres nie jest już tak szybki jak na począku, i wtedy zostają ci najbardziej wytrwali.

Według mnie (nie jest to potwierdzone badaniami) dzieci, które układają już jakiś czas, a miały możliwość uczenia innych tak jak oni kiedyś byli uczeni przeze mnie, mieli bardzo pozytywne wrażenia, że uczenie innych speedstacka to nowe dobre doświadczenie w ich życiu.

Dla mnie Speed Stacks to pokonywanie własnych barier, zahamowań i ograniczeń.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem kubki czułem się bezradny. Potrafiłem ułożyć tylko 3-3-3 lub 3-6-3, natomiast cykl był dla mnie górą nie do zdobycia. Patrzyłem z podziwem na młodzież, dzieci, i mówiłem sam do siebie że to mi się nie uda.

Jednak przyszedł czas kiedy postanowiłem wprowadzić układankę do szkoły, pokazać coś nowego, coś innego. Zawsze ciągnęło mnie do niszowych sportów. Odbiór był różny, ale w końcu się przełamałem, nauczyłem i zacząłem się w tym rozwijać. Było to dla mnie bardzo motywujące.

Było to również współzawodnictwo z moimi uczniami. Pamiętam jak po 1,5 roku uczniowie zaczęli być lepsi ode mnie i to doświadczenie było bezcenne.

Uczniowie wystąpili ze mną na Mistrzostwach Polski w Raciborzu - to też było bardzo ciekawe doświadczenie. Myślę że czeka mnie jeszcze wiele ciekawych i nowych chwil, związanych ze speedstacks, więc do boju i do przodu.

Darek Targosz, nauczyciel w ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim

ZSP nr 7 w Wodzisławiu Śląskim

Darek Targosz wraz z uczniami całej szkoły w roku 2015 po raz 3 brał udział w biciu rekordu Guinessa w ilości osób jednocześnie układających kubki Speed Stacks na świecie.

Była to największa grupa w Polsce - łącznie układało razem 367 uczniów i nauczycieli. W sumie na świecie, układało ponad 600000.