Sklep SpeedStacks.pl

Polska Drużyna na Mistrzostwach Świata - Speichersdorf 2016

Speichersdorf 2016

Historyczna chwila za nami. Po raz pierwszy reprezentacja Polski wzięła udział w Mistrzostwach Świata w Sport Stackingu, które odbyły się w niemieckim Speichersdorfie. Zawody rozgrywane były w dniach 1-3 kwietnia 2016. Łącznie wystartowało 268 zawodników z 21 krajów.

Polskę reprezentowało 6 osób: Katarzyna Rodzach, Ada Felczerek, Franek Grechuta, Maciej Pająk, Marcin „Maskow” Kowalczyk oraz Aleksander Kiełbratowski.

W ogólnej klasyfikacji zwycięzcą mistrzostw został młody zawodnik z Malezji Chan Keng Ian (11 M) z łącznym czasem z trzech konkurencji 9.065. Srebro przypadło Son Nguyen z Niemiec (17-18 M), czas 9.853, trzecie miejsce zdobył Koreańczyk Min Jae Jeong (12 M) z czasem 9.855.

Zawody tej rangi to przede wszystkim walka ze stresem. Mimo to możemy się pochwalić złotym medalem Katarzyny Rodzach w swojej dywizji (16F) w konkurencji 3-3-3 (czas 1,749), co uplasowało ją na czwartej pozycji w ogólnej klasyfikacji kobiet w tej konkurencji.

W finale pięknie układał Maciej Pająk. 3-3-3 czas 1,922, 3-6-3 czas 2,612, cykl 6,778. Niestety to była najsilniej obstawiana kategoria wiekowa. Mimo świetnego ułożenia Maciej zajął 4 miejsce.

Ada Felczerek z czasami 2,126, 2,934 i 11,021 zajęła odpowiednio 5,6 i 7 miejsce. Zaś Franek Grechuta, najmłodszy nasz reprezentant zakwalifikował się do finału w konkurencjach 3-3-3 i cykl (czasy 2.456 i 9.048), co dało mu 5 i 6 miejsce w dywizji 9-10 M.

Aleksander Kiełbratowski zajął 9 miejsce w konkurencji 3-6-3 z czasem 4,927.

Więcej zdjęć znajdziesz na naszym profilu na Facebook - Speed Stacks PL

Pełne wyniki Mistrzostw Świata w Sport Stackingu 2016 dostępne są tu:
WSSA 2016 World Sport Stacking Championships - Results

Katarzyna Rodzach

Mistrzostwa Świata oceniam jak najbardziej na plus. Poziom zawodów był wysoki. Dobra organizacja, wszystko odbywało się punktualnie. Ogólnie panowała miła atmosfera i można było poznać wiele ciekawych osób. Układało się dobrze, ale oczywiście stres podczas startu był duży. Chętnie wzięłabym jeszcze raz udział w tej rangi zawodach. Reprezentacja Polski dobrze się spisała. Jeżeli udało by się jeszcze kiedyś pojechać, to czuję że mielibyśmy szanse powalczyć o wysokie miejsca w sztafetach.

Adrianna Felczerek

Mistrzostwa świata to niewątpliwie niezwykłe przeżycie. Miła atmosfera towarzyszyła cały czas. Pomimo różnic kulturowych i bariery językowej wszyscy bawiliśmy się dobrze. Myślę, że panowała wręcz rodzinna atmosfera, bo przecież wszystkich nas łączyła ta sama pasja. Nie zabrakło emocji i rywalizacji fair-play, która moim zdaniem była najlepszym punktem zawodów. Wielkim przeżyciem było również spotkanie z takimi osobami jak: William Orrell, Zhwei Wu czy też Chu-Chun Yang. Mnogość konkurencji speedstackingowych pokazała różnorodność tego sportu, a duża ilość rekordów świata uświetniła całe zawody. Cieszę się, że mogłam brać udział w tak dużym wydarzeniu i reprezentować nasz kraj.